81 értékelés ehhez a kiegészítőhöz
 • Türk eklentisi olması çok güzel ama ben kullanamadım.Hiç bir yerde bulamadım.Belki reklam engelleyici engelliyor bilemiyorum.Ama eklentiler harici hiç bir yerde yok.

 • Linux altında kullanımı neredeyse imkansız.

 • Hocam eklentin çok güzel biraz daha geliştirsen süper olur. Mesala metin seçilince baloncuklarda tüm siteler icon şeklinde çıksa . açılan pencere şeffaflık ve boyutu ayarlana bilse .

 • güzel kullanışlı bir eklenti bazı sorunları var donma gibi bunlara el atılırsa daha beğenilen bir eklenti olacaktır.

 • Actually quite useful but there is a problem with the latest 28.0. Browser can't run with normal functionality. Mac users can press Option and open in safe mode and then remove this plugin for now. I'll check to see if the owner could update to new version from time to time. Desperately need it :)

 • I reviewed this addon sometime ago with five stars. Starting with Firefox 27.x, the addon began to work inconsistently. Sometimes it would work while other times it refused to work.
  When it worked, most of its features stopped responding at times freezing Firefox.
  With Firefox version 28, the addon not only is not compatible now with Firefox, it will now interfere with the proper functioning of the browser.
  In a lot of cases it will prevent Firefox from even starting.
  Additionally, this addon has not been updated for a long time.
  Developer could perhaps answer if he still works on this.
  Thanks.

 • Obviously a Turkish plugin, but otherwise very useful

 • Eklenti çok zarif ve kullanışlı. Sıkıntılı tarafı, sitelerin öncelik sırasını belirleyememek ve pasifleştirememek. Pasifleştirmeden kastım gizleme. Şu anki haliyle siteler sadece kalıcı olarak silinebiliyor. Bu ve sıralama fonksiyonu geliştirilirse çok iyi olur. Bir de normalde sesli sözlükte telaffuz tuşuna basılınca otomatik dinleniyorken, budanekinin popup ekranında basılınca mp3 olarak kaydetmeye çalışıyor. Son olarak, firefox açılınca sık sık budanekiyle ilgili bir reklam penceresi çıkıyor. Yüklendikten sonra tek bir sefer çıkması daha şık olmaz mı? :)

 • Öncelikle tebrik ederim eklentiyi gerçekten çok beğendim çok kullanışlı ancak bir sorunu bildirmek istiyorum. Eklentiyi kurduktan sonra firefoxda sekme değiştirdiğim zaman imleç adres çubuğuna gidiyor neden olduğunu bilmiyorum ama bu eklentiyle ilgili bir sorun. Yani sekme değiştirdiğim zaman sayfada spacebar veya ok tuşlarıyla gezinti yapmak için sayfaya tıklamam gerekiyor. Umarım giderilebilecek bir sorundur.

 • It is the most helpful add-on I have ever seen. Thank you.

 • Gerçekten harika, çok kullanışlı bir eklenti. Ama maalesef benim durumumda (Ubuntu+GnomeShell) bazı sorunlar oluştu. Şöyleki, firefox budaneki ile başladığında sekme çubunğundaki yeni sekme tuşu, çubuğun en sağında oluyor (En sağdaki sekmenin hemen sağında, bitişik değil). Hadi bunu geçtim, bir metni seçtiğimde firefox penceresi deaktivite oluyor ve metne sağ tıklayıp menüyü açamıyorum :s Menü bir açılıp hemen kapanıyor. Hatta klavye kısayollarını da kullanamıyorum. Yani bir metni seçtiğimde firefox sanki başka bir pencere açılmış, ona geçmişim gibi davranıyor. budaneki'nin farklı modlarını denedim fakat onlar da işe yaramadı..

 • good idea !

 • mukemmel otesi bir eklenti.

 • eklenti çok iyi, teşekkürler. ancak çeviri penceresini sayfada kaydırılabilir yaparsanız çok daha kullanışlı olur. :)

 • Eklenti için teşekkürler çok yararlı olmuş

 • Hi Mert,
  There is a conflict with the new version. I updated Acrobat Flash Player this morning and when I try to setup budaneki's new version, it says to me "Please re-install".

  Btw thanks a lot for this useful add-on.

  Merhaba Mert,

  Bu sabah acrobat flash player'ın güncellemesini yaptım fakat daha sonra budanekiyle çakıştı sanırım. Yani ondan da olmayabilir de, en son firefox'ta güncellemem o oldu ve ondan sonra problem vermeye başladı.

  İnanılmaz kullanışlı eklenti için teşekkürler bu arada.

 • The legend is alive again! : )
  This made my day today! Thank you Mert!
  The new version has a different look, but it works perfectly.
  I now use the "ghost" mode, by the way, when I click the correct spot, without clicking Control twice, my budaneki appears! :D
  Great work, this addon has a huge potential to become the next generation app on internet.
  ... Everything aside "budaneki" is a Fantastic name for it!
  Love it!

 • once again, thank you for the v1.0 link ...trying out v2.0 again ...options are now in english, but trying to do inline translation is hit and miss - more miss than hit ...hover on the icon and the 'google translate' option is there, but as soon as the mouse pointer moves off of the invoke icon 'google translate' and the rest disappear ...great job, though ...not too sure what i would need all the other search functions for either ...peace

 • Great extension i love it...but as the previous user i cannot understand how is managed the inline translation..twice ENTER is not working did you change the translation button?

  Fejlesztői válasz

  Hi, obviously this(twice enter to translate) feature was not implemented in this version. I will fix the issue with the bugfix version.

  Meanwhile, the inline translation is done from the menu that appears when you move the cursor over the icon.

 • Mate, I really love to use this add-on a lot. Pls pls update it for firefox 4.

 • Great add-on
  can you update it for Firefox 4 ?
  Thanks

 • hurricane ın belirttiği gibi o CMS lerde kaydedilen baloncuk bayağı sinir bozucu hatta template lerde bile bozma yapıyor eğer makaleye kaydolursa sırf bu yüzden dolayı addons u kaldırdım firefoxtan keza ben günde onlarca sayfa güncelliyorum ve ikide bir geri dönüp html de baloncuk markup ını bulmak için ter dökmek istemedim. Ama uygulama on numara olmuş hakkını vermek lazım.

 • bu eklentiyi uzun zamandır kullanıyorum, çok başarılı, vazgeçilmezim diyebilirim. teşekkür ediyorum öncelikle.

  ancak ufak bir sorunla karşılaşıyorum kullanım esnasında. hem de çok ilginç. şöyle ki; joomla ile site güncellemeleri yapıyorum. makale düzenleyicisinde metinleri editlerken eğer metni seçtiysem küçük baloncuk çıkıyor ve ben baloncuğun tamamen yok olduğunu farketmeden makaleyi yayınladığımda, web sitesinde o makale içinde baloncuk herkesin görebilecegi gibi, sanki makalenin bir parçasıymış gibi kalıyor. tıklanabilirmiş gibi, ama fonksiyonsuz tabi:) chorme ve ie'de de sayfayı açsam durum aynı. geri dönüp baloncuğu yok edip tekrar yayınlıyorum, olay çözülüyor. :) ilginç geldi bana, çok önemli bi bug sayılmaz.

  yeni ve güzel projelerini görebilmek dileğiyle..

 • Aklina saglik dostum, bilgisayarima format attiktan sonra cok yararlandigim eklentin arayip buldugum programlar arasinda ilk siradaydi..cok yararli bir eklenti, basit ve cok akillica.
  Yeni ve guzel calismalar yapmani diliyorum...

 • Ellerinize sağlık.

  İşe yarar güzel bir eklenti olmuş.