33 reviews for this add-on
 • Nezobrazuje potřebnou opravu v nabídce oprav při slovech končících na ď,ň,ť pokud se vynechá háček ve slovech nař. teď,přízeň, atd nešlo by s tím něco udělat.
  Děkujeme za zpětnou vazbu. Tento slovník staví prakticky beze změn na verzi z Ispellu z roku +/- 2004. Kvůli problematické licenci a otázkám, z jakých datových podkladů vlastně vznikl, ho v tuto chvíli nerozšiřujeme a snažíme se místo něj získat data pro slovník nový. Víme asi o dvou projektech, které pracují na mnohem lepším slovníku i s vhodnou licencí, a kterých bychom rádi co nejdříve využili.
 • Onmisbaar voor mij en het werkt goed.

  Lenička
 • Ok
 • Pp
 • Občas slovník nefunguje a podtrhává všechna česká slova jako chybu.

  Například na:
  https://disqus.com/home/inbox/

  Edit: Funguje skvěle, nevšiml jsem si, že v kontextové nabídce textového pole se dá ještě dodatečně změnit slovník.

  Jen je škoda, že nemohu mít zapnuté dva slovníky naráz, například český a anglický, abych to furt nemusel sám přepínat. Ale to je asi spíše vlastnost firefoxu, než konkrétního doplňku.
  Děje se to na uvedeném webu vždycky? Zkusil jsem se zaregistrovat a bohužel tam žádné vstupní pole, kde to vyzkoušet, nemám. Nejlépe prosím napište na info@mozilla.cz, ať to můžeme řešit dál.

  EDIT: Vyřešeno pro e-mailu - řešení popsáno v https://support.mozilla.org/cs/kb/jak-pouzit-kontrolu-pravopisu (část Změna slovníku).
 • Tak poslední dobou mi vůbec nefunguje, ačkoli v minulosti byl perfektní. Je možné, že jej Firefox blokuje?

  Edit: Děkuji za rychlou reakci. Po zjištění, že je chyba u mě, jsem se už dopátrala, že je třeba mít zatrhnut Check Spelling v Options, Advanced.
  Se slovníkem žádné problémy nepozoruji, a to ho používám každý den ve Firefoxu i Thunderbirdu. Zkontrolujte ve správci doplňků, že je povolený a v aktuální verzi.

  Pokud ano a pořád zlobí, obraťte se prosím na podporu https://www.mozilla.cz/podpora/ nebo nás kontaktujte https://www.mozilla.cz/o-nas/#kontakt
 • Není tahle verze slovníku novější?
  Je skoro 2x rozsáhlejší.
  https://www.openoffice.cz/novinky/testovani-nove-verze-slovniku-pro-kontrolu-pravopisu
  Co víme, oba slovníky jsou identické, postavené na stejném zdrojovém Ispellu. Máte nějaké porovnání, kde se liší? Každopádně v rámci L10N.cz chceme vytvořit úplně nový slovník http://wiki.l10n.cz/Kontrola_pravopisu:Nov%C3%BD_slovn%C3%ADk
 • Přesně to, co jsem hledala. Paráda :-)
 • nekompatibilní s SeaMonkey 2.32
 • I haven't used this add-on but all I can say is that they really dropped the ball by not calling it "Spell Czech".
 • Nemám žádný problém :))
 • Me take chybi verze bez diakritiky (cestina)
 • doplněk se mi moc líbí, super, spokojenost :-)
 • Hodně nesmyslné návrhy....
 • Where is cestina dictionary? It was so usefull... :-( Can you bring it back?
 • Jen výjimečně není v nabídce náhrad zamýšlené slovo, ale stane se to i u slov bez diakritiky. Dělá to i M$ Word. Jednou za čas tu ruční opravu přežiju.
 • :-( Nejsem spokojen. Neustále mám jako výchozí slovník bez háčků a čárek! Tento nesmyslný slovník vůbec nechci a už vůbec nechci aby byl zcela hloupě jako výchozí!

  :-( I am not happy. I don't like dictionary without czech symbols as default dictionary. I don't like this pointless dictionay at all!
 • Tento doplněk se mi moc líbí, ale trochu mi chybí podpora cestiny místo češtiny, nelze ji někde zapnout?
  Děkuji
 • Jsem naprosto spokojen.
 • Hacky a carky nijak casto nepouzivam takze tahle kontrola je super.
 • Slovník jako takový je v pořádku, ale nefunguje pořádně nabídka navrhovaných oprav. Např. na slovo "skutečne" by každý očekával překlep v posledním znaku, ale nabídka slov obsahuje tato slova v tomto pořadí "skutečen", "skutečnem", "skutečna", "skutečná" a "skutečné". Osobně bych očekával na prvních dvou místech varianty s "é" a "ě" a toto není případ pouze tohoto slova, ale téměř všech překlepů, které se mi zatím podařily napsat. Nevím zda systém navrhovaných oprav je definován slovníkem nebo se jedná o jinou část aplikace, nicméně opravy pomocí lokální nabídky jsou téměř nepoužitelné.
  Aspoň tedy funguje během psaní zvýraznění slova, které není ve slovníku a je napsané špatně, takže člověk má přehled, kde udělal překlep. V tomto není slovníku co vytknout.
 • A short version of what DelphyM was writing:
  Czech diacritics were haphazard for a long time so we got used to writing Czech without diacritics. After a while, we learnt to read it without problems and, if we are lazy, it's of course easier to write. I am now switching back to diacritics because I like the language and because some people did not go through the same experience and find it much easier to read.
  I have just received the dictionary and, so far, I am happy with it.
 • Nefunkční kontrola pravopisu TB 3.0.3 ???
  Kontrola pravopisu TB 3.0.x je funkční, ale...
  Je třeba správně zvolit jazyk:
  «Cestina» kontroluje češtinu bez diakritiky (důležité a skvělé!),
  «Tchèque» češtinu ku př. ve francouzské verzi Thunderbirdu 3.0.5 (OS Windows XP).
  Díky a pozdravy «Mozillákům»
 • Slovník češtiny bez diakritiky je skvělej, díky za něj ...
  Ještě by se hodil slovník nespisovné češtiny bez diakritiky ... :)
 • BTW: working fine new update 1.0.1 with TB 3.0.4 on linux 64bit

  2 cristian, there are many reasons why you would like to have this.
  1) From history reasons, the CZ language nor keyboard wasn't always presented on the system. So such users didn't have any possibility writing with diacritic. And still there are users who cannot switch their kb (and don't ask me why they using something else then CZ kb)
  2) convenient, like me, I hate switching CZ/US keyboard or learn ugly trick/shortcuts how to write US (standard kb char, like $#%^&, etc.) on CZ kb or vice versa.
  3) compatibility issue. Still in these days happening that some of email srvs can treat emails only only in 7bit, so our diacritic from 8th bit get lost, and thus then is very hard read such damage language, better damage it in the way not using diacritic
  4) personally (from the above mentioned reason, which is surprisingly still valid, but not so often) I accepting the act someone writing me in full CZ (w diacritic) as a act of discourtesy without asking me first the permission on which encoding we will use and whether our HWS/SW are able display such chars like CZ diacritic.

  understand?
Page 1 of 2